اجــــــــــــــــــــاره وثیقه

  امتیاز (5/5)  
0 / 5

Your page rank:

تامین وثیقه ملکی جهت ارائه به دادسرا ، دادگاه و مراجع قضایی جهت آزادی زندانی و متهم ظرف مدت 2 روز کاری توسط گروه حقوقی ایران سند انجام میشود ، در سریعترین زمان ممکن انجام میشپذیرد. تمامی وثیقه های ملکی اجاره ای که توسط مجموعه ما تامین میشوند دارای سند 6 دانگ و پایان کار میباشند.

✅نام مجموعه: تیم حقوقی تامین وثیقه ایران
✅خدمات: اجاره وثیقه ملکی
✅محدوده فعالیت: سراسر کشور (تمامی استان ها و شهرها)
✅دفاتر: تهران، کرمان، اصفهان، شیراز، مشهد، کرج و ...
✅هزینه اجاره وثیقه: 8 الی 12 درصد قرار صادره
✅مدت زمان تامین وثیقه: 48 الی 72 ساعت کاری

خدمات اجاره وثیقه توسط تیم حقوقی

گروه تخصصی ایران سند ضمن تامین انواع وثیقه اجاره ای میتواند قرارهای کفالت را با اجاره فیش حقوقی تامین نماید ، این مجموعه توانایی آنرا داشته که وثیقه های ملکی از 1 میلیارد تومان تا 1000 میلیارد تومان  را درکمترین زمان ممکن تامین و تودیع نماید ، وکلای حقوقی مجموعه ایران سند میتوانند ضمن پذیرش وکالت شما کلیه فرایند مرتبط با کاهش قرار وثیقه متهم در مراجه قضایی را انجام دهند.

نحوه اجاره وثیقه

بمنظور تماس با تیم ایران سند و کارشناسان این مجموعه میتوانید همه روزه از ساعت 8 صبح لغایت 20:00 عصر با شماره تلفن های درج شده در پایین همین صفحه و یا از طریق واتساپ و تلگرام با ما در ارتباط باشید ، کلیه فرایند مشاوره و استعلام هزینه های اجاره وثیقه بصورت رایگان توسط کارشناسان این مجموعه اعلام میشوند.

سوالات متداول

در این بخش سوالات متداول در زمینه اجاره و تودیع وثیقه ذکر و به آنها پاسخ داده شده است ، شما همچنین میتوانید بمنظور کسب اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در وب سایت ایران سند تماس بگیرید و سوالات خود را با تیم ما مطرح نمایید.

هزینه اجاره سند ملکی برای مدت یک سال  جهت تودیع در مراجع با توجه به میزان وثیقه و نوع سند ملکی شهرستان و یا مرکز استان متغییر بوده و این هزینه بین 8 الی 14 درصد میزان وثیقه میباشد.

بمنظور اجاره سند ملکی برای تودیع وثیقه به مراجع قضایی ، شما میبایست حتما ضامن معتبر کارمند یا بازنشسته داشته باشید ، همچنین خانواده متهم باید حاضر باشند ضمانت او را نزد سندگذار انجام دهند.

مدت زمان تودیع وثیقه با توجه به میزان وثیقه و دستور مرجع قضایی از 2 الی 5 روز متغییر است .

بله کلیه افرادی که در زندان به سر میبرند میتوانند جهت مرخصی از زندان از تیم ما سند اجاره ای تهیه نمایند.

کلیه متهمان حقوقی و کیفری ، مهریه ، اعسار ، قرار وثیقه کیفری و …. میتوانند جهت اجاره سند ملکی با ما تماس بگیرند.

وثیقه و انواع آن

وثیقه در لغت به معنای : ۱. (حقوق) مالی که متهم برای آزادی خود نزد دادگاه به رهن می‌گذارد – ۲. عهد؛ پیمان – ۳. مالی که در برابر دریافت وام نزد وام‌دهنده می‌گذارند میباشد. بطور معمول عمده استفاده وثیقه برای ارائه به بانک ها و دادسراها میباشد. در ادامه با شرایط و ضوابط اجاره وثیقه و همچنین تودیع وثیقه بیشتر اشنا میشوید.

موارد استفاده از وثیقه :

وثیقه به عنوان تامین کیفری در دادگاه

وثیقه بانکی

وثیقه ملکی

وثیقه در حوادث رانندگی

وثیقه نظام وظیفه برای خروج مشمولان سربازی از کشور

وثیقه برای ارائه به دادگاه یا دادسرا :

افراد برای ارائه دادن وثیقه به دادگاه و یا دادسرا، نیازمند سند ملکی برابر با ارزش قرار وثیقه صادره هستند ، اما گاهی اوقات افراد به دلیل مشکلات مالی نمی توانند وثیقه ملکی تهیه کنند، این افراد می توانند از طریق خانواده یا بستگان معتبر خود مشکل وثیقه را حل کنند.

شرایط آزادی وثیقه در دادگاه

طی شرایط خاصی میتوان وثیقه ای که در مراجع قضایی بازداشت شده است را فک رهن نمود این شرایط عبارتند از :

1- وثیقه گذار می تواند در هر مرحله از دادرسی با تحویل و معرفی متهم رفع مسئولیت و آزادی وثیقه خود را از مقام قضایی درخواست کند.

2-  هرگاه متهم یا محکوم در موعد مقرر در دادگاه حاضر شود پس از اینکه حکم نهایی صادر شد وثیقه ازاد می شود.

3- اگر وثیقه گذار فوت کند وثیقه منتفی می شود.

صدور قرار وثیقه

پس از اینکه قاضی قرار وثیقه را صادر و به متهم ابلاغ شد، اگر متهم وثیقه داشت آن را به مراجع قضایی مربوطه معرفی می کند اما اگر وثیقه به صورت نقدی باشد وجه نقد به حساب سپرده گذاری دادگستری واریز می شود. فرقی نمی کند وثیقه منقول و یا غیر منقول باشد در هر صورت وثیقه بازداشت و یا توقیف می شود و زمانی مقام قضایی ملک را به عنوان وثیقه می پذیرد که ارزش آن مطابق با قرار وثیقه باشد. قرارهای تامین کیفری جزء قرارهای محدود کننده آزادی هستند و نوعی تضمین برای حضور متهم در مراحل مختلف تحقیقات مقدماتی، محاکمه و اجرای حکم هستند.

تنظیم قرارداد اجاره وثیقه

پس از اینکه فرد نیازمند سند به اشخاص معتبر درخواست وثیقه دهد و یا خودش بخواهد وثیقه بگذارد می تواند قراردادی انعقاد کند که به موجب آن شخص مزبور وثیقه ملکی مورد نیاز او را در اختیار وی گذاشته است. این قرارداد شامل قرارداد های خصوصی مندرج در ماده 10 قانون مدنی و از جمله قرارداد های معتبر می باشد.
بنابراین هر دوطرف قرارداد تعهداتی در مقابل یک دیگر دارند. انعقاد قرارداد وثیقه ملکی دارای تشریفات خاصی نمی باشد و تنها شرط موجود، رضایت طرفین است که در صورت احراز این شرط، قرارداد قبول و دارای اعتبار می باشد. مدت زمان این قرارداد معمولا یک سال است که می تواند طبق توافق طرفین قابل تمدید باشد.

مدارک لازم جهت اجاره وثیقه

مدرک شناسایی و احراز هویت حضوری مشخصات طرف قرارداد
شناسایی محل سکونت متهم و ضامنین
تامین و تعیین ضامن های معتبر بستگی به نوع اتهام و سابقه کیفری
قانونگذار در دو مرحله امکان اخذ وثیقه برای آزادی متهمان از بازداشت موقت را در قانون ذکر نموده و جالب است بدانید اجاره سند ملکی یکی از مصادیق پرکاربرد آن می‌باشد، زیرا بررسی و ارزیابی قیمت و همینطور شرایط نگهداری آن از موارد دیگر برای دادسرا و دادگاه راحت تر است

نمونه و نوع قرارداد وثیقه اجاره ای

در قرارداد اجاره سند که مطابق قانون مدنی یک قرارداد معتبر و لازم و فی مابین کسی که سند را اجاره می کند و اجاره گیرنده سند تعهداتی برای طرفین قرار گرفته و همینطور رضایت طرفین و شرایط عرفی و قانونی مربوط به این قراردادها از جمله مهم‌ترین شروط انعقاد قرارداد اجاره سند است.
وقتی که شخصی ناچار باشد وثیقه ای برای ضمانت ارائه دهد و میزان آن وثیقه تعیین شده باشد. اما شخص به آن میزان وثیقه دسترسی نداشته باشد و همچنین موفق به دریافت آن از اطرافیانش نشود، مجبور است رو به اجاره سند بیاورد. اما انجام این امر مستلزم رعایت برخی شروط است. که در صورتی که از آنها آگاه نباشید، ممکن هزینه های اضافه ای بابت این مسئله از شما بگیرند.

نکاتی در خصوص اجاره وثیقه

-قرارداد درخواست وثیقه ملکی از جمله قراردادهای خصوصی می باشد و مقررات ماده 10 قانون مدنی بر آن حاکم است.
-ارائه وثیقه در مراحل گوناگون داسرا و دادگاه اخذ مرخصی و همچنین آزادی زندانی صورت می گیرد بنابراین تفاوتی میان آنها نیست.
-مرجع قضایی صادر کننده قرار وثیقه، تعیین کننده میزان مبلغ است. این مبلغ بر اساس نوع جرم ارتکابی و شدت و ضعف مجازات آن و میزان خسارات موجود در وضعیت پرونده طرفین تعیین می شود.
-اگر جرم غیر عمدی باشد امکان جبران خسارت بزه دیده از راه دیگری امکان داشته باشد مقام قضایی نمیتواند قرار وثیقه صادر کند.

شرایط ضبط وثیقه :

برای اینکه دادستان، بتواند وثیقه را ضبط کند، باید شرایط ضبط وثیقه وجود داشته باشد. بر اساس قانون آیین دادرسی کیفری ، این شرایط عبارتند از:
متهم، در موعد مقرر، در دادگاه، حاضر نشود.
فرد وثیقه گذار، قادر به حاضر کردن متهم در دادگاه، نباشد.
برای عدم حضور متهم، در موعد مقرر در دادگاه یا عدم حاضر کردن او، توسط وثیقه گذار، هیچ گونه عذر موجهی، وجود، نداشته باشد.
امکان وصول ضرر و زیان وارده به بزه دیده، از بیمه، میسر نباشد.

مدت زمان ضبط وثیقه :

یکی از سوالات رایج متهم یا شخص ثالثی که برای متهم، به دادگاه، وثیقه سپرده است، این می باشد که مدت زمان ضبط وثیقه ، در صورت عدم حضور یا عدم تحویل متهم، چقدر بوده و به عبارتی، چه مدتی، طول می کشد تا وثیقه، به میزان وجه قرار، ضبط شود.
در پاسخ به این پرسش، باید، مواد 230 و 235 قانون آیین دادرسی کیفری را مد نظر قرار داد. در خصوص ضبط وثیقه ای که شخص ثالث، آن را برای متهم، به دادگاه سپرده، در ابتدا، به موجب یک ابلاغ، به او، اخطار داده می شود که یک ماه، برای تحویل متهم، فرصت دارد، در غیر این صورت، دستور ضبط وثیقه، صادر می گردد.
در هر صورت، پس از صدور دستور ضبط وثیقه و بعد از منقضی شدن مهلت ده روزه اعتراض به دستور، دستور صادره، قطعی شده و وثیقه، بر اساس مقررات نحوه و روش ضبط آن و با رعایت تشریفات قانونی، ضبط خواهد شد.

قیمت وثیقه اجاره ای برای آزادی زندانی :

قیمت سند اجاره ای برای متهم و زندانی بسته به نوع شرایط بازار، توافق طرفین با توجه به شرایط زمان و مکان توسط کارشناس حقوقی مشخص میشود. هزینه سند اجاره ای به این شیوه نیست که به صورت درصدی محاسبه شود به طور مثال بگوییم 10 درصد سند که این روش به طور کامل اشتباه می باشد.
قیمت سند اجاره ای به این شکل که یک هزینه از قبل تعیین شده باشد نیست و نیاز به کارشناسی دارد.
کارشناس بایستی تعیین کند که برای سند اجاره ای چه مبلغی بایستی پرداخت نمود.

هزینه اجاره وثیقه :

 به عواملی مانند نوع و ارزش سند و نیز مدت زمان مورد نظر برای اجاره بستگی دارد. معمولا مراجع و یا افرادی که سند مورد نیاز را تهیه می کنند، درصدی بین ۱۰ تا ۱۲ را برای خود و درصدی بین ۴ الی ۸ را برای صاحب سند در نظر می گیرند. البته این درصدها با توجه به مدت اجاره و نیز مبلغ متغیر می باشد.

وثیقه بانکی برای دریافت وام و تسهیلات :

برای دریافت وام از بانک ها و یا موسسات مالی قبل از هر کاری میبایست وثیقه مورد نیاز بانک را آماده نمایید ، انواع دارایی های منقول و غیر منقول که میتوان جهت ارائه به بانک بعنوان وثیقه پذیرفته میشود عبارتند از:

۱ . استفاده از وثیقه ملکی (غیرمنقول):

ملکی که بعنوان وثیقه تسهیلات برای بانک در نظر گرفته می شود باید:
در همان شهری باشد که متقاضی تقاضای وام می کند. آپارتمان باشد، سند زمین کشاورزی و غیر مسکونی قابل قبول نیست
به نام متقاضی وام یا اقوام درجه اول او باشد
در رهن بانک دیگری نباشد.در شرایط بسیارخاص، در صورتیکه ارزش ملک بسیار بیشتر از مبلغ وام باشد، بانک دوم بعنوان راهن دوم در سند منظور می شود
فروش آپارتمان آسان باشد (سهل البیع باشد)
معارض نداشته باشد، وقفی نباشد
در محدوده طرح مترو، روستا، اتوبان، توسعه شهرسازی، ساحل دریا و … نباشد.
بانک تا سقف ۷۰ درصد ارزش ملک (نظر کارشناس، نه بنگاه املاک) تسهیلات پرداخت می کند.
سند ملک در دفترخانه ترهین می شود (به رهن بانک می رود). و مالک سند، تا زمان وصول مطالبات بانک و فک رهن، نمی تواند آنرا بفروشد.

۲ . استفاده از سپرده بلند مدت بعنوان وثیقه

سپرده ای که در همان بانک باز شده باشد (نه لزوما همان شعبه)، می تواند وثیقه وام شما باشد، شرایط آن عبارتند از:
سپرده بلند مدت به نام متقاضی یا اقوام درجه اول باشد
مدت سپرده بلند مدت بیش از یکسال باشد و تاریخ سررسید آن (آخرین روز موعد سپرده) بعد از سررسید وام باشد
بانک تا ۸۰ درصد از مبلغ سپرده را وام اعطا می کند
بانک سپرده بلند مدت را مسدود کرده و شما اجازه برداشت از آن را نخواهید داشت

۳ . استفاده از اوراق مشارکت بعنوان وثیقه

اوراق مشارکت یا گواهی سپرده سرمایه گذاری نیز می تواند بعنوان وثیقه بانکی، وام یا ضمانت نامه مشتری باشد، شرایط آن عبارتند از:
اوراق مشارکت، حداقل یکساله باشند
سقف اعطای تسهیلات به اندازه ۱۰۰ درصد مبلغ اسمی اوراق باشد
مبلغ اوراق باید بیشتر از اصل و سود وام باشند
اوراق باید بی نام و قابل انتقال به غیر باشند
اوراق مشارکت باید با مجوز بانک مرکزی صادر شده و مورد تایید بانک شما باشند
اوراق پس از توثیق نزد بانک امانت می مانند

۴ . استفاده از چک بعنوان وثیقه

چک نیز یکی از انواع وثایق تسهیلات بانکی است. شرایط آن به شرح زیر است:

– چک معمولا باید متعلق به شخص تسهیلات گیرنده باشد.

– چک باید در وجه بانک باشد. چک باید به تاریخ روز باشد

– بانکها به میزان ۱۲۰ درصد اصل و سود تسهیلات اعطایی چک دریافت می کنند

۵ . استفاده از اسناد وصولی بعنوان وثیقــــــــــــه

اگر ماهیت کسب و کار شما بگونه ای است که چک و اسناد وصولی از مشتریان خود می گیرید، می توانید از آنها بعنوان انواع وثیقه وام و تسهیلات بانکی و اعتبارتان در بانک استفاده کنید. شرایط استفاده از چکهای مشتریان بعنوان وثیقه عبارتند از:
واقعی بودن چک ها و معاملات تجاری مربوط به آنها، باید برای بانک احراز شود
سقف اعتبار و وام شما، در ازای این نوع وثیقه بانکی ، به اندازه ۵۰ درصد اسناد وصولی شماست
بانک به میزان ۱۲۰ درصد تسهیلات اعطایی، علاوه بر اسناد وصولی، از شما چک تضمین و سفته دریافت می کند

۶ . استفاده از سفته بعنوان وثیقه

سفته نیز یکی از انواع وثایق تسهیلات بانکی است. دانستن موارد زیر در مورد سفته ضروری است:
معمولا بانک ها علاوه برسفته، وثیقه بانکی دیگری هم دریافت می نمایند
سفته را فقط می توان از بانک ملی دریافت نمود، روزنامه فروشی ها هم همین کار را انجام می دهند
سفته را باید در حضور رئیس یا معاون شعبه امضا نمایید. طبق قانون، سفته را فقط یکبار می توان استفاده نمود
بانک ها معادل ۱۲۰ درصد اصل و سود تسهیلات از شما سفته دریافت می کنند

۷ . استفاده از اوراق سهام بعنوان وثیقه

هر سهام پذیرفته شده در تالار اصلی بورس اوراق بهادار، می تواند بعنوان وثیقه تسهیلات به ترهین بانک درآید. سقف اعتبار و وام شما می تواند حداکثر تا ۵۰ درصد ارزش روز بازار سهام باشد. بدلیل نواسانات غیر قابل پیش بینی و شدید در بازار سهام، بانکها تمایلی به توثیق سهام ندارند

ب) انواع وثیقه برای ارائه به گمرک:

اگر یک بازرگان هستید حتما تا کنون نام وثیقه گمذکی به گوشتان خورده است ، دلایل زیادی وجود دارد که شاید روزی نیاز به یک وثیقه برای ارائه به گمرک داشته باشید ، برخی از وثیقه های گمرکی عبارتند از:

1ـ وثیقه پرداخت سود و عوارض گمرکی
2ـ وثیقه ترانزيت کالا
3ـ وثیقه ترخيص موقت کالا
4ـ وثیقه پاساوان کالا
5- وثیقه نظام وظيفه
6- وثیقه دادگستری
7- وثیقه  نامه‌های ارزی

صدور وثیقه برای ارائه به گمرک

ضمانت نامه گمرکی که هنگام انتقال محموله به فرآیند گمرکی از تاجر اخذ می گردد، نوعی توافق نامه جهت تضمین پرداخت بدهی های گمرکی است که زمان ترخیص کالا بر مالیات های کالا اضافه می گردد با صدور آن نوعی تعهد پرداخت برای بانک به وجود می آید تا در سر رسید معین اقساط وجه آن را به گمرک بپردازد.

وثیقه گمرکی برای ترخیص کالا

صاحبان کالاهای وارداتی برای ترخیص کالا در صورتی که نتوانند حقوق ورودی و سود بازرگانی را نقدا پرداخت نمایند باید معادل آن ضمانت نامه 6 یا 9 ماهه یا قسطی به گمرک بسپارند. با صدور ضمانت نامه های گمرکی نوعی تعهد پرداخت برای بانک به وجود می آید تا در سر رسید معین اقساط وجه آن را به گمرک بپردازد.

خدمات اجاره وثیقه در کل کشور و استانها:

تیم حقوقی ایران سند با تاسیس دفاتر خود در اکثر شهر ها و استان های کشور ، توانایی تامین وثیقه اجاره ای در بیش از 500 شهر و شهرستان و استان کشور را دارد .

فهرست مطالب

5 پاسخ

 1. سلام
  برادرم پارسال 17 میلیارد وثیقه لازم داشت ، چندجا اقدام کردیم برای اجاره وثیقه که همشون بدقولی کردند و بعد از یک ماه تنها جایی که تونست کار ما را سریع و بدون حاشیه انجام بده ، مجموعه ایران سند بود . خواستم از ازتون تشکر کنم بابت زحمتایی که برای ما کشیدید.

 2. سلام، 8 میلیارد زیر قرارم
  دادگاه ازم وثیقه ملکی از مرکز استان خواسته و گفته حتما باید ملک سند تک برگ و پایان کار داشته باشه . اآیا شما میتونید برای تامین وثیقه کمکی بکنید؟
  اتهامم کلاهبرداری اینترنتیه

 3. سلام وقت بخیر
  نیاز به 180 میلیارد وثیقه جهت ارائه به تعزیرات هستم . لطفا فوری با من تماس بگیرید
  وثیقه میتونه صنعتی یا مسکونی باشه

 4. سلام
  من برای مرخصی از زندان نیاز به 2.5 میلیارد وثیقه ملکی دارم ، در حال حاضر در زندان تهران بزرگ هستم
  آیا شما میتونید وثیقه را برام بزارید؟

 5. سلام
  قیمت اجاره وثیقه چنده
  برای یک پرونده در مرحله دادسرا با مبلغ قرار 12 میلیارد
  قاضی پرونده گفتند که سند شهرستان هم میپذیرند در صورتیکه سند تک برگ داشته باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *