اجاره وثیقه

اجاره سند

  امتیاز (5/5)  
0 / 5

Your page rank:

تامین سند ملکی 6 دانگ جهت ارائه به دادسرا ، دادگاه و مراجع قضایی و بانک ها بمنظور آزادی زندانی و متهم و یا اخذ وام ظرف مدت 2 روز کاری توسط تیم ایران سند انجام میشود ، تامین و اجاره سند ملکی توسط کارشناسان حقوقی این مجموعه در سریعترین زمان ممکن انجام میشپذیرد.

🟢 خدمات سندگذاری : تامین سند اجاره ای
🟢 توانایی تامین سند : سند اجاره ای از 1 میلیارد تا 10 هزار میلیارد
🟢 قیمت سالیانه سند: 9 الی 12 درصد قرار
🟢 قیمت 6 ماهه سند : 6 الی 8 درصد
🟢 محدوده فعالیت تامین سند اجاره ای در سراسر کشور
🟢 مدت زمان تودیع سند 48 الی 72 ساعت
🟢 تعداد پرونده موفق 1776 پرونده تودیع سند

خدمات اجاره سند توسط تیم حقوقی

گروه تخصصی ایران سند ضمن تامین انواع سند  اجاره ای میتواند قرارهای کفالت را با اجاره فیش حقوقی تامین نماید ، این مجموعه توانایی آنرا داشته که سند های ملکی از 1 میلیارد تومان تا 1000 میلیارد تومان را درکمترین زمان ممکن تامین و تودیع نماید ، وکلای حقوقی مجموعه ایران سند میتوانند ضمن پذیرش وکالت شما کلیه فرایند مرتبط با کاهش قرار وثیقه متهم در مراجع قضایی و همچنین تامین سند ملکی را پیگیری و انجام دهند.

نحوه اجاره سند

بمنظور تماس با تیم ایران سند و کارشناسان این مجموعه میتوانید همه روزه از ساعت 8 صبح لغایت 20:00 عصر با شماره تلفن های درج شده در پایین همین صفحه و یا از طریق واتساپ و تلگرام با ما در ارتباط باشید ، کلیه فرایند مشاوره و استعلام هزینه های اجاره وثیقه بصورت رایگان توسط کارشناسان این مجموعه اعلام میشوند.

اجاره وثیقه

سوالات متداول درباره اجاره سند

در این بخش سوالات متداول در زمینه اجاره و تودیع وثیقه ذکر و به آنها پاسخ داده شده است ، شما همچنین میتوانید بمنظور کسب اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در وب سایت ایران سند تماس بگیرید و سوالات خود را با تیم ما مطرح نمایید.

هزینه اجاره سند ملکی برای مدت یک سال  جهت تودیع در مراجع با توجه به مبلغ سند مورد نیاز و نوع سند ملکی شهرستان و یا مرکز استان متغییر بوده و این هزینه بین 8 الی 14 درصد میزان وثیقه میباشد.

بمنظور اجاره سند ملکی برای تودیع به مراجع قضایی ، شما میبایست حتما ضامن معتبر کارمند یا بازنشسته داشته باشید ، همچنین خانواده متهم باید حاضر باشند ضمانت او را نزد سندگذار انجام دهند.

مدت زمان تودیع سند ملکی با توجه به میزان ارزش آن و دستور مرجع قضایی از 2 الی 5 روز متغییر است .

بله کلیه افرادی که در زندان به سر میبرند میتوانند جهت مرخصی از زندان از تیم ما سند اجاره ای تهیه نمایند.

کلیه متهمان حقوقی و کیفری ، مهریه ، اعسار ، قرار وثیقه کیفری و …. میتوانند جهت اجاره سند ملکی با ما تماس بگیرند.

برای اجاره سند بصورت 6 ماهه میبایست 6 الی 7 درصد ارزش سند را بعنوان مبلغ اجاره پرداخت کنید

کمترین مدت برای اجاره سند ، 6 ماه میباشد . متاسفانه امکان اجاره سند برای مدت کمتر از 6 ماه امکانپذیر نمیباشد.

بله ، میتوانید با هماهنگی قبلی به دفتر مجموعه مراجعه نمایید و نسبت به عقد قرارداد اقدام کنید.

متاسفانه امکان پرداخت هزینه اجاره سند بصورت اقساطی وجود ندارد و هنگام بازداشت سند میبایست کل مبلغ بصورت یکجا پرداخت شود.

اجاره سند ملکی

فرایند اجاره سند

اجاره سند به معنای اجاره یک ملک بدون مالکیت آن است. به عبارت دیگر، شما می توانید از ارزش امتیاز یک ملک برای مدت زمان معینی استفاده کنید، اما از آن به عنوان مالک آن استفاده نمی کنید. وقتی شما یک ملک را اجاره می کنید، قرارداد اجاره باید شرایطی را برای استفاده از ملک تعیین کند. این شرایط ممکن است شامل مبلغ اجاره، مدت زمان اجاره، شرایط تمدید قرارداد، موضوع قرارداد و سایر موارد باشد.
اجاره سند یک راه برای مالکان ملک است که می خواهند درآمد ثابتی از ملک خود داشته باشند، اما نمی خواهند مالکیت مستقیم را از دست دهند. برای اجاره سند، شما به عنوان مالک ملک، یک سند اجاره به نام مستأجر می دهید و مستأجر از ملک شما برای مدت زمان مشخصی استفاده می کند.

مزایای اجاره سند برای مالکان

اجاره سند یک راه برای مالکان ملک است که می خواهند درآمد ثابتی از ملک خود داشته باشند، اما نمی خواهند مالکیت مستقیم را از دست دهند. برای اجاره سند، شما به عنوان مالک ملک، یک سند اجاره به نام مستأجر می دهید و مستأجر از ملک شما برای مدت زمان مشخصی استفاده می کند.

کسب درآمد مرکب از اجاره دادن سند ملکی

اجاره سند به عنوان یک روش کسب درآمد و منفعت برای مالکان است ، در این حالت ، مالک میتواند علاوه بر کسب درآمد از اجاره دادن ملک خود به مستاجر ، از اجاره دادن سند ملکی خود به سایر افراد نیازمند درآمد کسب کند. با این کار مالک سند خود را برای اهدافی نظیر اخذ وام بانکی و یا تودیع وثیقه برای مراجع قضایی به سایر افراد اجاره میدهد .

اجاره سند یک راه سرمایه گذاری برای مالکان

اجاره سند همچنین می تواند برای مالکان ملک، از جمله سازندگان، سرمایه گذاران و موسسات مالی نیز جذاب باشد، زیرا با اجاره دادن ملک، می توانند به سودآوری از ملک خود بدون نیاز به مالکیت مستقیم دست پیدا کنند. در نهایت، برای اجاره سند، بهتر است قبل از امضای قرارداد اجاره، شرایط و جزئیات مربوط به قرارداد را به دقت بررسی کنید و از اطمینان کامل درباره شرایط قرارداد اجاره و سند اجاره خود باشید.

اجاره وثیقه

مزایا اجاره سند

اجاره سند می تواند برای شخص اجاره کننده نیز مزایایی داشته باشد، زیرا او می تواند از امتیاز ارزش یک ملک برای مدت زمان معینی بهره ببرد ، بدون اینکه مجبور باشد برای خرید آن، هزینه های بالایی را پرداخت کند.

قیمت و هزینه اجاره سند

قیمت اجاره سند بستگی به موارد مختلفی دارد که از جمله آن ها می توان به محل ملک، ابعاد و ویژگی های فیزیکی ملک، شرایط بازار اجاره در منطقه، میزان تقاضا و عرضه، شرایط قانونی و قراردادی و سایر عوامل اشاره کرد.
در برخی مناطق، اجاره سند ملکی می تواند نسبتاً ارزان باشد، در حالی که در برخی مناطق دیگر قیمت ها بسیار بالاست. برای مثال، اجاره سند ملکی در مناطق شهری با شرایط بازار قوی و تقاضای بالا ممکن است بسیار گران باشد، در حالی که در مناطق روستایی با شرایط بازار ضعیف تر و تقاضای کمتر ممکن است به طور متوسط ارزان تر باشد.

قیمت گذاری هزینه اجاره سند

با توجه به بازار داغ اجاره سند ملکی، تعیین قیمت مناسب اجاره سند ملکی به عوامل مختلفی بستگی دارد ، برای مثال قییمت اجاره سند ملکی در مرکز استان ها با قیمت سند شهرستان ها متفاوت است . به همین دلیل، بهتر است برای تعیین قیمت مناسب اجاره سند ملکی با توجه به نیاز خود با کارشناسان ما تماس گرفته و مشاوره دریافت نمایید.

قیمت تقریبی اجاره سند

در حال حاضر قیمت ملک با توجه به موقعیت ملک ، شرایط پرونده و ارزش سند مورد نیاز متغییر میباشد ، با توجه به این شرایط قیمت اجاره سند در مرکز استان با نرخ 10 الی 11 درصد سالانه ، اجاره سند در شهرستان ها 8 الی 9 درصد و اجاره سند در تهران با نرخ 14 الی 16 درصد انجام میشود .

اجاره سند برای آزادی زندانی

اجاره سند برای آزادی زندانی یکی از مواردی است که بمنظور تودیع وثیقه به مراجع قضایی و برای آزادی زندانیان محکوم در نظر گرفته شده است. با اجاره سند،زندانیان میتوانند طبق قانون و با شرایطی از زندان آزاد شده و به خانواده و جامعه بازگردند .

ضمانت های لازم برای اجاره سند

اجاره سند برای آزادی زندانیان، در ابتدا نیاز به ارائه ضمانت های قانونی دارد تا به اطمینان وام دهندگان و مالکان ملک اطمینان داده شود. در بسیاری از موارد، پس از اجاره سند به آزادی زندانی، یک نفر یا یک سازمان مسئول نظارت بر فرد و ملک می باشد. همچنین برای اجاره سند به آزادی زندانی، باید قوانین و مقررات مربوط به اجاره ملک رعایت شود و قرارداد اجاره به روش رسمی و با اطلاعات کامل و دقیق بین طرفین امضا شود. این قرارداد باید شرایط دقیق اجاره مانند مدت زمان اجاره، مبلغ اجاره، موعد پرداخت، نوع و شرایط استفاده از ملک و موارد دیگر را شامل شود.

اجاره وثیقه

قوانین اجاره سند در سایر کشورها

در کشورهایی که اجاره سند برای آزادی زندانیان قانونی است، ممکن است برخی از مراکز تمرینی و آموزشی برای آنها ایجاد شود تا به آنها کمک کند تا مهارت های جدیدی را یاد بگیرند و پس از آزادی، به جامعه بازگردند. همچنین، ممکن است برنامه های حمایتی و اجتماعی برای افرادی که به اجاره سند نیازمند هستند ارائه شود. این برنامه ها ممکن است شامل کمک به ایجاد کسب و کارهای جدید، کمک به پرداخت هزینه های پزشکی یا مسکن و یا حمایت مالی در هنگام بازگشت به جامعه باشد.

برخی از سندهای اجاره ای موجود:

تیم حقوقی ایران سند در حال حاضر توانایی تامین سند اجاره ای در شهرها و استان های کشور به شرح زیر را دارد ، لازم به ذکر است تمامی اقداماتی که در خصوص اجاره سند توسط این مجموعه صورت میپذیرد بصورت قرارداد کارگزاری با مالکان و صاحبان سند میباشد.

 • سند اجاره ای یک میلیاردی برای زندانی
 • سند اجاره ای 2 میلیاردی برای زندان
 • سند اجاره ای 3 میلیاردی برای زندانی
 • سند اجاره ای 4 میلیاردی برای زندانی (چهار میلیاردی)
 • سند اجاره ای 5 میلیاردی (پنج میلیاردی)
 • سند اجاره ای 6 میلیاردی (شش میلیاردی)
 • سند اجاره ای 7 میلیاردی ( هفت میلیاردی)
 • سند اجاره ای 8 میلیاردی ( هشت میلیاردی)
 • سند اجاره ای 9 میلیاردی ( نه میلیاردی)
 • سند اجاره ای 10 میلیاردی ( ده میلیاردی)
 • سند اجاره ای 14 میلیاردی ( ده میلیاردی)
 • سند اجاره ای 15 میلیاردی ( ده میلیاردی)
 • سند اجاره ای 20 میلیاردی ( ده میلیاردی)
 • سند اجاره ای 70 میلیاردی ( ده میلیاردی)
 • سند اجاره ای 110 میلیاردی ( ده میلیاردی)
 • سند اجاره ای 210 میلیاردی ( ده میلیاردی)
 • سند اجاره ای 740 میلیاردی ( ده میلیاردی)
 • سند اجاره ای 2000 میلیاردی
 • سند اجاره ای برای اتهام کلاهبرداری
 • سند اجاره ای برای اتهام قاچاق
 • سند اجاره ای برای تعزیرات
 • سند اجاره ای برای زندانی مواد مخدر
 • سند اجاره ای برای دادگاه انقلاب
 • سند اجاره ای برای دادسرا
 • سند اجاره ای برای دادگاه ارشاد
 • سند اجاره ای برای دادسرای امنیت
 • سند اجاره ای جرایم اقتصادی
 • سند اجاره ای برای جرم جعلی
 • سند اجاره ای برای دستور موقت

نحوه اعتراض به قرار تامین وثیقه ملکی

اولین پرسشی که بعد از صدور قرار وثیقه برای متهم و خانواده او ایجاد می شود این است که آیا می تواند نسبت به قرار وثیقه صادره اعتراض کرد یا خیر؟ پاسخ این است که اعتراض به قرار وثیقه امکان پذیر است. در ماده 235 قانون آیین دادرسی کیفری شرایط و موارد اعتراض به قرار وثیقه ذکر شده. این ماده بیان می دارد:

متهم، کفیل و وثیقه‏ گذار می‌توانند در موارد زیر ظرف ده روز از تاریخ ابلاغ دستور دادستان، درباره اخذ وجه التزام، وجه‏ الکفاله و یا ضبط وثیقه اعتراض کنند. مرجع رسیدگی به این اعتراض، دادگاه کیفری دو است:دادگاه کیفری دو در تمام موارد بالا به صورت خارج از نوبت و بدون رعایت تشریفات دادرسی عمل می کند و رای آن قطعی است.

تاثیر اجاره سند برای زندان ها

از دیگر مزایای اجاره سند برای آزادی زندانیان، کاهش هزینه های سیستم جرم و جنایت و سیستم زندان ها است. زیرا در بسیاری از کشورها، هزینه های نگهداری زندانیان بسیار بالاست و اجاره سند به آنها منجرو به آزادی و کاهش تعداد زندانیان مشود و می تواند هزینه های این سیستم را به شدت کاهش دهد.

اجاره سند برای متهم

اجاره سند برای متهمان در دادگاه یک راهکار دیگری است که در بسیاری از کشورها مورد استفاده قرار میگیرد. در این حالت، شخصی که در یک پرونده قضایی متهم شده است، به جای قرارگاه اولیه خود، قیمتی را که مساوی با پول برای پرداخت وثیقه محسوب میشود، به شخص دیگری پرداخت میکند و در عوض سندی را به عنوان وثیقه به دادگاه ارائه میدهد. در این صورت، شخص متهم میتواند از بازداشت موقت خود آزاد شود، تا زمانی که پرونده قضایی خود را پایان دهد.

اجاره سند برای برای تودیع وثیقه

در بسیاری از کشورها، اجاره سند به عنوان یک راهکار قانونی برای تودیع وثیقه به کار میرود و به افرادی که قادر به تامین وثیقه نیستند، فرصت میدهد تا از بازداشت موقت خود آزاد شوند. با این حال، لازم به ذکر است  در برخی از کشورها، اجاره سند به عنوان ابزاری برای تودیع وثیقه در پرونده های قضایی مجاز نیست و فقط پرداخت وثیقه نقدی مجاز است.

مزایای اجاره سند برای تامین وثیقه

مزایای اجاره سند برای متهمان شامل کاهش هزینه های پرداخت وثیقه، از دست دادن پول نقد در صورتی که وثیقه برگشت داده نشود و همچنین آزادی از بازداشت موقت در انتظار پایان پرونده قضایی است. با این حال، اجاره سند نیز ممکن است دارای مشکلاتی باشد، از جمله عدم توانایی پرداخت قیمت اجاره سند به عنوان وثیقه و در نتیجه باقیماندن در بازداشت موقت.

اجاره سند برای ارائه پرونده های مجاز

در بعضی از موارد، افرادی که به علت برخی از جرائم محتمل به دست آوردن دارایی های غیرقانونی هستند و نمیتوانند منابع مالی معتبر برای پرداخت وثیقه فراهم کنند، ممکن است از اجاره سند به عنوان وثیقه استفاده کنند. اما باید توجه داشت که در این صورت، اگر مشخص شود که دارایی های آن فرد غیرقانونی بوده است، آن شخص ممکن است هرگز نتواند پول اجاره سند خود را برگرداند و باید با تمام عواقب حقوقی و مالی مواجه شود.

اجاره سند برای دادسرا

اجاره سند به منظور مشارکت در دادسرا به صورت قانونی ممکن است ولی نیازمند بهره‌مندی از مجوزهای مربوطه و اجازه دادگاه است. این مسئله به قوانین و مقررات مربوط به سازمان دادسرا و قوانین اجاره ملک در کشور شما بستگی دارد.
در اینجا باید توجه داشت که اجاره سند به منظور استفاده در دادسرا، نیازمند تأییدیه و اجازه مراجع قضایی است و این اجازه ممکن است به دلیل محدودیت‌های قانونی و مقررات مربوطه به شما داده نشود. بهتر است با مشاور حقوقی خود یا کارشناسان قانونی مربوطه تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم را در این زمینه دریافت کنید.

شرایط اجاره سند برای دادسرا

اگر پرونده شما به گونه ای است که مجاز به ارائه سند و وثیقه به دادسرا هستید، میتوانید با اجاره سند این کار را انجام دهید. این شرایط ممکن است شامل مواردی مانند قیمت اجاره، مدت زمان اجاره، شرایط پرداخت و شرایط دیگری باشند. در هر صورت، بهتر است که قبل از انجام هرگونه اقدام بمنظور اجاره سند به صورت دقیق تمامی شرایط و مقررات مربوطه را بررسی کنید و در صورت لزوم با مشاور حقوقی خود مشورت کنید.

مشاوره تامین سند متهمین دادسرا

در نهایت، باید توجه داشت که اجاره سند به منظور استفاده در دادسرا، به دلیل محدودیت‌ها و مقررات مربوط به دادسرا، ممکن است با چالش‌هایی همراه باشد. به همین دلیل، مشاوره با کارشناسان حقوقی ایران سند بسیار حائز اهمیت است.

اجاره وثیقه

اجاره سند برای دادگاه

اجاره سند به منظور استفاده در دادگاه در شرایطی که پرونده متهم و شرایط  پرونده اجازه دهد ، امکانپذیر است. فرآیند اجاره سند برای تودیع به دادگاه نیازمند تأییدیه و اجازه مقام قضایی است. در این حالت شما میتوانید با توجه به میزان وثیقه نسبت به تامین و اجاره سند مناسب اقدام نمایید.

مشاوره تامین سند متهمین در دادگاه

در هر صورت، بهتر است قبل از هرگونه معامله، با مشاور حقوقی خود مشورت کنید و تمامی شرایط و مقررات مربوطه را به دقت بررسی کنید تا از هرگونه مشکلی در آینده جلوگیری کنید. در نهایت، باید توجه داشت که اجاره سند به منظور استفاده در دادگاه، به دلیل محدودیت‌ها و مقررات مربوط به دادگاه، ممکن است با چالش‌هایی همراه باشد. به همین دلیل، مشاوره با کارشناسان قانونی مربوطه بسیار حائز اهمیت است.

اجاره سند برای تعزیرات

اجاره سند برای ارائه در محاکم تعزیرات حکومتی یکی دیگر از خدماتی است که شما با اجاره سند از این مجموعه انجام دهید ، تیم حقوقی ایران سند توانایی آنرا دارد که سند مورد نیاز شما را از 1 میلیارد تا مبالغ بالا، ظرف مدت 48 ساعت تامین و به محاکم تعزیرات حکومتی سراسر کشور تودیع نماید. 

هزینه اجاره سند برای تعزیرات

درصورتیکه نیاز به تامین سند اجاره ای برای ارائه به تعزیرات حکومتی دارید ، تیم حقوقی ایران سند میتواند با ارزان ترین قیمت ممکن سند مورد نیاز شما را تامین نماید ، بطور معمول هزینه اجاره سند برای تعزیرات بصورت یکساله با مبلغ 8 درصد الی 9 درصد میزان وثیقه تامین میشود.

دالیل نیاز به تامین سند برای ارائه به تعزیرات

بطور معمول رسیدگی به جرائم صنفی ، ارزی و … در محاکم تعزیراتی کشور انجام میشود ، لذا رسیدگی به پرونده ها در مراجع تعزیراتی منجر به صدور قرار وثیقه برای متهم پرونده خواهد شد و فرد متهم میبایستدر اسرع وقت نسبت به تامین وثیقه مورد نیاز اقدام نماید ، درغیر اینصورت بازداشت و راهی زندان خواهد شد.

اجاره سند برای گمرک

در بسیاری از موارد ترخیص کالاهای صادراتی یا وارداتی منوط به اجاره سند و تودیع سند به  گمرک میباشد. در این صورت میبایست با مراجعه به اداره بازرسی گمرک و تامین سند مورد نیاز ، مراحل آزادسازی کالا انجام گیرد ، تیم حقوقی ایران سند توانایی آنرا دارد که در تمامی گمرکات سطح کشور سند وثیقه مورد نیاز شما را ظرف مدت 72 ساعت تامین نماید

هزینه اجاره سند برای گمرک

درصورتیکه نیاز به تامین سند اجراه ای جهت ارائه به گمرک را دارید ، تیم ایران سند با ارزانترین قیمت میتواند سند مورد نیاز شما را تامین نماید ، بطور معمول هزینه تمین سند وثیقه برای گمرک از 7 الی 9 درصد متغییر میباشد.

اجاره سند ارزان

در بسیاری از موارد، قیمت اجاره سند بستگی به شرایط متهم و ملک دارد. با این حال، برای پیدا کردن اجاره سند ارزان، میتوانید از کارشناسان تیم حقوقی ایران سند کمک بگیرید. تیم حقوقی ایران سند با داشتن  تعامل مستقیم با مالکان میتوانید اجاره سند ارزانتری برای شما تامین نماید، زیرا در این حالت هیچ هزینه واسطه گری وجود ندارد.

اگر شما جویای اجاره سند ارزان هستید ، تیم حقوقی ایران سند با داشتن بیش از 2000 سند آماده تودیع در شهرستان های کشور میتواند نازلترین قیمت اجاره سند را برای شما فراهم نماید.

ما همچنین با مذاکره با مالک سعی میکنیم در حین کار قیمت اجاره سند را تا حد ممکن پایین بیاوریم . یکی دیگر از کارهایی که میتوان برای اجاره سند با مبلغ پایینتر انجام داد این است که بجای اجاره یکساله سند ، بصورت 6 ماهه سند اجاره کنیم که باعث کاهش چشمگیر هزینه ها خواهد شد.

اجاره سند توسط مؤسسه حقوقی معتبر

مؤسسه حقوقی ایران سند نیز میتواند به عنوان مشاور فرایند اجاره سند را انجام دهد. پروسه اجار سند معمولا شامل مراحل زیر است:
• تنظیم قرارداد اجاره سند : در ابتدا برای اجاره سند باید قرارداد اجاره را تنظیم شود که در آن شرایط اجاره، مدت زمان اجاره، مبلغ اجاره و شرایط پرداخت، شرایط استفاده از سند، تعهدات طرفین و دیگر مواردی که مورد نیاز است، مشخص شود.
• سپردن تضامین به مالک : معمولاً برای اجاره سند باید تضامین مطمئن به مالک تحویل شود . این تضامین میتوانند بورت چک و سفته ، اموال غیر منقول مثل خودرو و ملک باشند.
• پرداخت هزینه مربوط به اجاره: مبلغ اجاره بهای سند برای مدت مشخص تعیین و باید توسط چک تضمین شده بین بانکی یا وجه نقد قبل از بازداشت سند به مالک پرداخت شود. بهتر است پرداخت مبالغ مربوط به اجاره به صورت بانکی و با دریافت رسید انجام شود.
• رعایت قوانین مربوط به اجاره سند:  باید قوانین مربوط به اجاره سند را رعایت بطور کامل رعایت شوند. به عنوان مثال : تنظیم قرارداد ، بررسی شرایط متهم و خانواده وی ، استفاده از کمک یک وکیل یا موسسه مطمئن میتواند از بروز مشکلات در آینده جلوگیری نماید.

• تعهدات سندگذار : سندگذار موظف است مطابق با مفاد قرارداد در قبال دریافت مبلغ مشخص سند خود را برای مدت معلوم به مستاجر اجاره دهد . همچنین سندگذار موظف است در قبال دریافت تضامین قراردادای رسید به مستاجر تحویل نماید . 

اجاره سند فوری و کاربردهای آن

اجاره سند فوری به معنای اجاره اعتباری یا اجاره کردن یک دارایی بدون داشتن آن به صورت فوری است. به عنوان مثال، اگر شما به دنبال اجاره یک خودرو برای یک سفر فوری هستید، اجاره سند فوری به شما این امکان را می دهد که خودرو را بدون داشتن سند آن به صورت فوری اجاره کنید.
اجاره سند فوری معمولاً برای کاربردهای زیر استفاده می شود:
1. اجاره خودرو: در مواردی که شما به دنبال اجاره خودرو برای یک سفر فوری هستید، اجاره سند فوری به شما این امکان را می دهد که خودرو را بدون داشتن سند آن به صورت فوری اجاره کنید.
2. اجاره مسکن: در برخی موارد، اجاره سند فوری برای اجاره مسکن نیز استفاده می شود. به عنوان مثال، اگر شما به دنبال اجاره یک خانه برای چند روز یا هفته هستید و نمی توانید برای آن زمان سند مسکن را بدست آورید، اجاره سند فوری به شما این امکان را می دهد که خانه را بدون داشتن سند آن به صورت فوری اجاره کنید.
3. اجاره ابزارها و تجهیزات: اجاره سند فوری برای اجاره ابزارها و تجهیزات نیز استفاده می شود. به عنوان مثال، اگر شما به دنبال اجاره یک دستگاه برای یک پروژه فوری هستید، اجاره سند فوری به شما این امکان را می دهد که دستگاه را بدون داشتن سند آن به صورت فوری اجاره کنید. اجاره سند فوری برای کاربردهای مختلفی استفاده می شود و در برخی موارد ممکن است نیاز به پرداخت هزینه می باشد.

آشنایی با اجاره سند ملکی در شهرستان و کاربرد آن

اجاره سند ملکی یکی از روشهای اجاره ملک در ایران است که در آن، صاحب ملک بدون انتقال مالکیت، به شخص دیگری اجازه میدهد تا از ملکش استفاده کند. در این حالت، سند ملک به نام مالک میماند ولی حق استفاده از آن به مستأجر داده میشود.
کاربردهای اجاره سند ملکی در شهرستانها عموماً شامل موارد زیر است:
• اجاره مسکن: اجاره سند ملکی به عنوان روشی برای اجاره مسکن در شهرستانها استفاده میشود. در بسیاری از شهرستانها، بخش قابل توجهی از جمعیت از دو روش اجاره سندی و اجارهای استفاده میکنند.
• اجاره تجاری: اجاره سند ملکی برای اجاره فضاهای تجاری نیز استفاده میشود. در شهرستانها، فضاهای تجاری مانند مغازه، دفتر کار و غیره در دسترس مشتریان باشند.
• اجاره به صنایع و کارگاه ها: در برخی از شهرستانها، اجاره سند ملکی به صنایع و کارگاه ها نیز ارائه میشود. این اجاره ها برای اجاره سالیانه و یا برای دوره های کوتاه مدت مانند یک ماه یا یک فصل استفاده میشوند. از مزایای اجاره سند ملکی میتوان به کاهش هزینه ها و سرعت انجام تراکنشها اشاره کرد. با استفاده از این روش، مستأجر میتواند از خدمات ملکی و خدمات تعمیر و نگهداری استفاده کند و هزینه های مربوط به مالکیت را کاهش دهد.

اجاره سند ملکی در کلانشهرها

اجاره سند ملکی در کلانشهرها عموماً به صورت محدودتر و کنترل شدهتری انجام میشود. با توجه به نیاز بیشتر به مسکن و فضاهای تجاری در شهرهای بزرگ، قوانین و مقررات اجاره به صورت سختگیرانهتری اجرا میشود. در بسیاری از کلانشهرها، اجاره سندی وجود ندارد و فقط اجاره با قرارداد رسمی ممکن است. همچنین، برای اجاره مسکن و فضاهای تجاری، بسیاری از کلانشهرها نیاز به بررسی های سنگین تر در مورد مشتری و مدارک او دارند.
با توجه به بالاتر بودن قیمت ملک در کلانشهرها، معمولاً هزینه های اجاره سند ملکی در این مناطق بالاتر از شهرستانهاست. همچنین، معمولاً به دلیل نیاز بیشتر به مسکن و فضاهای تجاری در شهرهای بزرگ، شرایط اجاره نیز سختتر است و مالکان بیشتری در انتخاب مستأجران خود دقت میکنند.
بنابراین، اجاره سند ملکی در کلانشهرها به دلیل نیاز بیشتر به مسکن و فضاهای تجاری و همچنین بررسی های سختتر در مورد مستأجران، به صورت محدودتر و کنترل شده تری انجام میشود.

اجاره سند ملکی در مرکز استان

شرایط اجاره سند ملکی برای ازادی زندانی و تامین قرار وثیقه متهم درصورتیکه ملک و سند در مرکز استان واقع شده باشد باید هزینه ای در حدود 10 تا 12 درصد برای اجاره بها به مدت 1 سال پرداخت شود

قرارداد اجاره سند و جزئیات آن

قرارداد اجاره سند، یک قرارداد رسمی بین مالک سند ملکی و فرد اجاره کننده است که شرایط و قوانین اجاره سند را تعیین میکند. این قرارداد حاوی جزئیات مربوط به سند ملکی مورد اجاره، طرفهای قرارداد، مدت زمان اجاره، قیمت اجاره، شرایط پرداخت، شرایط استفاده از سند برای متهم و آزادی زندانی، تعهدات طرفین و شرایط فسخ قرارداد است.
برخی از جزئیات مهم قرارداد اجاره سند عبارتند از:
1. آدرس مالک و آدرس سند ملکی مورد اجاره: این بخش شامل آدرس دقیق مالک ملک مورد اجاره، شامل نام خیابان، شماره پلاک، شماره واحد، نام ساختمان و شرح کامل مشخصات ملک است.
2. مدت زمان اجاره: مدت زمانی که مالک و اجاره کننده سند (متهم) توافق میکنند که ملک اجاره داده شود. این مدت ممکن است به صورت ماهانه، سالانه  باشد.
3. قیمت اجاره: مبلغی که اجاره کننده سند باید به مالک پرداخت کند تا بتواند از سند ملک برای ارائه به مراجع قضایی استفاده کند. این مبلغ معمولاً به صورت سالیانه پرداخت میشود.

4. شرایط پرداخت: شامل روش پرداخت و تاریخ های پرداخت است. (بطور معمول مبلغ اجاره سند باید در بدو توقیف سند توسط چک تضمین شده بانکی پرداخت شود)
5. شرایط استفاده از سند ملکی: شامل هدف از اجاره سند ، مرجع تودیع سند – شرایط تمدید اجاره سند و …. .
6. تعهدات طرفین: این بخش شامل تعهدات مالک و اجاره کننده است که باید در طول مدت اجاره انجام دهند.
7. شرایط فسخ قرارداد: شرایطی که در صورت عدم رعایت یکی از شرایط قرارداد یا عدم انجام تعهدات طرفین، قرارداد را مختل کرده و شرایطی برای فسخ قرارداد تعیین میکنند. (توجه داشته باشید در صورت فسخ قرارداد درصورتیکه حق با مالک سند باشد میتوان حکمجلب و بازداشت متهم را از مرجع گرفت و نسبت به آزادسازی سن اقدام نمود)
8. تعداد افراد مجاز به استفاده از سند ، برای مثال سند قرار است برای یک متهم یا چند متهم استفاده شود.
9. تعهدات اجاره کننده سند : در قرارداد اجاره سند، تعهدات مستأجر نیز باید بطور دقیق و مشخص ذکر شود، مانند تعهد به پرداخت هزینه اجاره بها و ….
10.با توجه به این جزئیات، قرارداد اجاره سند باید با دقت و مراقبت تنظیم شود و هر دو طرف قبل از امضای قرارداد باید تمامی شرایط را به دقت مورد بررسی قرار دهند. (تدجیحا فرایند تنظیم قرارداد و انجام مراحل اجاره سند را به یک وکیل خبره و یا موسسه معتبر بسپارید)

سوالات متداول درباره اجاره سند

شما میتوانید در این بحش رایج ترین سوالات در مورد اجاره سند ملکی را مشاهده نمایید ، همچنین در صورت داشتن هرگونه سوال و ابهام میتوانید در هر ساعت شبانه روز با کارشناسان ما تماس بگیرید.

شما همچنین میتوانید بمنظور اجاره سند از خدمات سایر مجموعه های همکار از جمله گروه حقوقی وثیقه آنلاین استفاده نمایید.

پاسخ: اجاره سند ملکی به معنای اجاره یک ملک است که صاحب آن سند ندارد و مستأجر برای زمان مشخصی از آن استفاده می کند. برای انجام اجاره سند، قرارداد اجاره بین مالک و مستأجر تنظیم می شود.

پاسخ: بله، به عنوان مالک سند، می توانید آن را به دیگران اجاره دهید.

پاسخ: مدت زمان اجاره سند ملکی بر اساس قرارداد بین مالک و مستأجر تعیین می شود و ممکن است مدت زمانی کوتاه یا بلند باشد.

پاسخ: خیر، فردی که سند خود را بمنظور آزادی زندانی به دیگران اجاره می دهد، مشمول مالیات نمیباشد

پاسخ: خیر ، برای اجاره سند به متهمان و زندانیان ، ملک میبایست حتما دارای سند شش دانگ معتبر باشد.

پاسخ: خیر ، اجاره سند به منظور آزادی زندانی در حال حاضر نیاز به هیچگونه مجوزی ندارد.

پاسخ: خیر، در صورتی که در قرارداد اجاره قیمت تعیین شده باشد، مالک نمی تواند تا پایان اتمام قرارداد قیمت را تغییر دهد.

مستاجر میتواند زودتر از موعد قرارداد نسبت به فسخ و پایان قرارداد اقدام نماید و سند ملکی را از رهن خارج نمایید ، اما این کار موجب پرداخت یا عودت مبلغ به مستاجر نخواهد شد.

21 پاسخ

 1. سلام
  برای اجاره سند چه مدارکی لازم دارید ؟ من برای داد سرا به 10 میلیارد سند اجاره ای نیاز دارم. فقط میشه 3 ماه سند را اجاره کرد؟
  ممنون میشم کمک کنید

 2. سلام
  من به یک سند 32 میلیاردی از مرکز استان تهران نیاز دارم ، برای گرفتن مرخصی از زندان اوین
  شرایط را میشه توضیح بدید ؟
  برای شوهرم میخام الان یک ساله بخاطر بدهی داخل زندانه

 3. سلام
  برای شهرستان ها هم سند میزارید ؟
  من کرمان هستم از شهرستان سیرجان ، نیاز به 800 میلیون سند اجاره ای دارم
  شعبه 4 بازپرسی
  اتهام هم کلاهبرداری هست
  ایا میتونید سند مورد نیازم را تامین کنید؟

 4. سلام خسته نباشد
  ادرس شما کجاست ؟ میخواستم برای عقد قرارداد برسم خدمت
  سند اجاره ای لازم دارم برای برادرم به مبلغ 2 میلیارد تومان

 5. سلام به یک سند ملکی 100 میلیاردی برای ال سی نیاز دارم
  آیا برای ال سی سند اجاره ای تامین میکنید ؟ لطفا هزینه اجاره را برای 2 سال اعلام کنید
  ممنون

 6. سلام
  من شوهرم زندانه و نیاز به 7 میلیارد سند ملکی داریم تا بتونیم آزادش کنیم – آیا شرایطی میتونیم مبلغ اجاره را پرداخت کنیم ؟ مثلا بصورت چک 2 یا 3 ماهه ؟
  لطفا راهنمایی کنید ممنون

 7. سلام برای 12 میلیارد سند چه ضامنی نیاز دارید ؟
  من برای دادسرا به 12 میلیارد سند احتیاج دارم آیا میتونید تامین کنید
  فقط ضامن کارمند ندارم

 8. سلام
  سند اجاره ای 22 میلیاردی لازم دارم
  سند کشاورزی هم باشه قاضی قبول میکنه
  اتهامی که به برادرم زدند کلاهبرداری اینترنتیه
  میتونیدد سند اجاره ای برای 3 ماه به ما اجاره بدید
  لطفا با من تماس بگیرید

 9. اجاره سند ملکی چقدر هزینشه؟
  آیا برای وام هم سند اجاره میدید ؟
  من نیاز به 300 میلیارد سند دارم در ازای ضمانت هم ملک شهرستان میتونمم معادلش بهتون بدم
  فقط سند باید از تهران باشه
  میتونید سند اجاره ای بهم اجاره بدید ؟

 10. سلام
  من به یه سند 1 میلیاردی برای ارائه به دادسرا نیاز دارم
  میتونید تامین کنید سند برام؟
  دادسرا واقه در شهرستان لنجان در اصفهانه
  هزینه اجاره سند چقدره ؟

 11. سندهای اجاره ای ملکی بمنظور ارائه به دادگاه ها ، مراجع قضایی و رسیدگی کیفری ، گمرکات ، تعزیرات حکومتی و … میباشد و بعنوان وثیقه مورد پذیرش این مراجه میباشد ، شما همچنین میتوانید از سند ملکی اجاره ای برای ارائه به بانک ها و دریافت وام های بانکی استفاده نمایید

 12. بطور معمول برای اینکه یک سند ملکی مورد پذیرش مرجه مورد نظرتان قرار بگیرید باید دارای ویژگی های زیر باشد:
  1- سند ملکی باید دارای سند تک برگ و 6 دانگ باشد
  2- در بعضی موارد دیده شده تنها سندهایی مورد پذیرش قرار میگیرند که دارای پایان کار باشند
  3- سند ملکی باید بتواند معادل میزان وثیقه ارزش گذاری شود
  4- سند ملکی نباید در رهن بانک و سایر مراجع باشد

 13. سند اجاره ای برای ارائه به دادگاه لازم دارم – فعلا قرار وثیقه 77 میلیارد تعیین شده ، فقط ضمانت چی لازم دارید ، من ظمانت کارمند ندارم ، سند ملک باید باشه ، از شهرستان هم قبول میکنه – فقط باید سند تک برگ داشته باشه

  1. بله ، در حال حاضر سند اجاره ای متناسب با نیاز شما موجود است و میتوانید برای انجام هماهنگی های لازم و اجاره سند مورد نیازتان با کارشناسان ما تماس بگیرید

 14. سلام
  سند اجاره ای 700 میلیاردی نیاز دارم برای ارائه به دادسرا ، ایا این مبلغ سند دارید؟ شرایط اجاره چنین سندی چطور است؟

  1. بله ، سندهای اجاره ای با مبلغ 600 میلیارد و 800 میلیارد و 1500 میلیارد آماده تودیع هستند ، شما میتوانید جهت هماهنگی های لازم جهت اجاره سند و عقد قرارداد با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 15. مواد قانون آیین دادرسی کیفری در خصوص سندگذاری به شرح زیر است: شما میتوانید با مطالعه مواد قانونی مندرج در زیر اطلاعات جامع و کاملی در خصوص تودیع سند به مراجع قضایی کسب نمایید.

  ماده 220)
  در صورتيكه متهم بخواهد به جاي معرفي كفيل، سند نزد مراجع قضایی بسپارد، بازپرس مكلف به قبول آن و تبديل قرار است. در اين صورت متهم مي‌تواند در هر زمان با معرفي كفيل، آزادي سند رهنی را تقاضا كند.

  ماده 222)
  در صورت عدم پذيرش تقاضاي كتبي سند گذار توسط بازپرس، مراتب با ذكر علت در پرونده منعكس مي‌شود. تخلف از مقررات اين ماده موجب محكوميت انتظامي از درجه چهار به بالا خواهد شد.

  ماده 223)
  بازپرس درمورد قبول سند ملکی يا كفالت، قرار صادر مي‌نمايد و پس از امضاء كفيل يا سند گذار، خود نيز آن را امضاء مي‌كند و با درخواست كفيل يا سند گذار، تصوير قرار را به آنان مي‌دهد.

  ماده 224)
  بازپرس مكلف است ضمن صدور قرار قبولي كفالت يا سند ملکی ، به كفيل يا سند گذار تفهيم كند كه در صورت احضار متهم و عدم حضور او بدون عذر موجه و عدم معرفي وي از ناحيه كفيل يا سند گذار، وجه ‏الكفاله وصول يا سند طبق مقررات اين قانون ضبط مي‏شود.
  تبصره ـ تفهيم مفاد ماده (194) اين قانون نسبت به كفيل و سند ‏گذار نيز الزامي است.

  ماده 226)
  متهمي كه در مورد او قرار كفالت يا قرار تودیع سند صادر مي‌شود تا معرفي كفيل يا سپردن سند به بازداشتگاه معرفي مي‌گردد؛ اما در صورت بازداشت، متهم مي‌تواند تا مدت ده روز از تاريخ ابلاغ قرار بازپرس، نسبت به اصل قرار منتهي به بازداشت يا عدم پذيرش كفيل يا سند اعتراض كند.

  تبصره) مرجع صادركننده قرار و رئيس يا معاون زندان مكلفند تمهيدات لازم را به‌منظور دسترسي متهم به افرادي كه وي براي يافتن كفيل يا وثيقه‌گذار معرفي مي‌كند، فراهم كنند و هر زمان متهم، كفيل يا سند معرفي نمايد هرچند خارج از وقت اداري باشد، درصورت وجود شرايط قانوني، مرجع صادركننده قرار يا قاضي كشيك مكلف به پذيرش آن هستند.

  ماده 228)
  كفيل يا سند گذار در هر مرحله از تحقيقات و دادرسي با معرفي و تحويل متهم مي‌تواند، حسب مورد، رفع مسؤوليت يا آزادي سند خود را از مرجعي كه پرونده در آنجا مطرح است درخواست كند. مرجع مزبور مكلف است بلافاصله مراتب رفع مسؤوليت يا آزادي سند را فراهم نمايد.
  تبصره ـ در مواردي كه متهم به علت ديگري از سوي ساير مراجع بازداشت باشد نيز، كفيل يا سند گذار مي‏تواند اعزام وي را درخواست نمايد. در اين صورت پس از حضور متهم مطابق اين ماده اقدام مي‏شود.

  ماده 229)
  خواستن متهم از كفيل يا سند ‏گذار جز در موردي كه حضور متهم براي تحقيقات، دادرسي و يا اجراي حكم ضرورت دارد، ممنوع است.
  تبصره ـ تخلف از مقررات اين ماده موجب محكوميت انتظامي تا درجه چهار است.

  ماده 230)
  متهمي كه براي او قرار تأمين صادر و خود ملتزم شده يا سند گذاشته است، در صورتي كه حضورش لازم باشد، احضار مي‌شود و هرگاه ثابت شود بدون عذر موجه حاضر نشده است، در صورت ابلاغ واقعي اخطاريه، وجه التزام تعيين شده به دستور دادستان اخذ و يا از سند ملکی سپرده شده معادل وجه قرار ضبط مي‌شود. چنانچه متهم، كفيل معرفي كرده يا شخص ديگري براي او سند ملکی سپرده باشد به كفيل يا سند ‏گذار اخطار مي‌شود كه ظرف يك ماه متهم را تحويل دهد. در صورت ابلاغ واقعي اخطاريه و عدم تحويل متهم، به دستور دادستان، حسب مورد، وجه‌الكفاله اخذ و يا از سند، معادل وجه قرار، ضبط مي‌شود.

  دستور دادستان پس از قطعيت، بدون صدور اجرائيه در اجراي احكام كيفري و مطابق مقررات اجراي احكام مدني اجراء مي‌شود.
  تبصره) مبلغ مازاد بر وجه قرار وثيقه، پس از كسر هزينه ‏هاي ضروري مربوط به اجراي دستور، به سند ‏گذار مسترد مي‌شود.

  ماده 232)
  ديه با رعايت مقررات مربوط و ضرر و زيان محكومٌ‏له، در صورتي از مبلغ سند يا وجه‏ الكفاله كسر مي‌شود كه امكان وصول آن از بيمه ميسر نباشد و محكومٌ‏ عليه حاضر نشود و سند گذار يا كفيل هم، وي را طبق مقررات حاضر ننموده و عذر موجهي هم نداشته باشد.

  ماده 233)
  چنانچه قرار تأمين صادر شده، متضمن تأديه وجه التزام باشد يا متهم خود ايداع وثیقه كرده باشد، در صورت عدم حضور محكومٌ ‏عليه و عدم امكان وصول آن از بيمه، علاوه بر اخذ ديه و ضرر و زيان محكومٌ‏له از محل تأمين، جزاي نقدي نيز در صورت محكوميت وصول مي‌شود و در مورد قرار تودیع سند ملکی، در صورت حضور و عجز از پرداخت، محكوميت‌هاي فوق، با لحاظ مستثنيات دين از محل تأمين اخذ مي‌شود.

  ماده 234)
  در صورت فوت كفيل يا سند ‏گذار، قرار قبولي كفالت يا وثیقه منتفي است و متهم حسب مورد، بايد نسبت به معرفي كفيل يا ايداع وثيقه جديد اقدام كند، مگر آنكه دستور اخذ وجه ‏الكفاله يا ضبط سند صادر شده باشد.

  ماده 235)
  متهم، كفيل و سند گذار مي‌توانند در موارد زير ظرف ده روز از تاريخ ابلاغ دستور دادستان، درباره اخذ وجه التزام، وجه‏الكفاله و يا ضبط وثيقه اعتراض كنند. مرجع رسيدگي به اين اعتراض، دادگاه كيفري دو است:

  الف ـ هرگاه مدعي شوند در اخذ وجه التزام و وجه ‏الكفاله و يا ضبط وثيقه مقررات مربوط رعايت نشده است.
  ب ـ هرگاه مدعي شوند متهم در موعد مقرر حاضر شده يا او را حاضر كرده‏اند يا شخص ثالثي متهم را حاضر كرده است.
  پ ـ هرگاه مدعي شوند به جهات مذكور در ماده (178) اين قانون، متهم نتوانسته حاضر شود يا كفيل و سند گذار به يكي از آن جهات نتوانسته اند متهم را حاضر كنند.
  ت ـ هرگاه مدعي شوند پس از صدور قرار قبولي كفالت يا التزام معسر شده‏اند.
  ث ـ هرگاه كفيل يا سند گذار مدعي شوند تسليم متهم، به علت فوت او در مهلت مقرر ممكن نبوده است.

  تبصره1ـ) دادگاه در تمام موارد فوق، خارج از نوبت و بدون رعايت تشريفات دادرسي به شكايت رسيدگي مي‌كند. رأي دادگاه قطعي است.
  تبصره2ـ) مرجع رسيدگي به اعتراض نسبت به دستور رئيس يا دادرس دادگاه عمومي بخش، دادگاه كيفري دو نزديكترين شهرستان آن استان است.
  تبصره3ـ) در خصوص بند(ت)، دادگاه به ادعاي اعسار متهم يا كفيل رسيدگي و در ‌صورت احراز اعسار آنان، به معافيت آنان از پرداخت وجه ‌التزام يا وجه‌الكفاله حكم مي‌كند.

  ماده 236)
  در صورتي‌كه متهم پس از صدور دستور دادستان مبني بر اخذ وجه‌التزام يا وجه‌الكفاله و يا ضبط سند و پيش از اتمام عمليات اجرائي، در مرجع قضائي حاضر شود يا كفيل يا سند گذار او را حاضر كند، دادستان با رفع اثر از دستور صادره، دستور اخذ يا ضبط حداكثر تا يك چهارم از وجه قرار را صادر مي‌كند. در اين‌صورت، اعتبار قرار تأمين صادره به قوت خود باقي است.

  هرگاه متهم خود ايداع وثيقه كرده باشد، مكلف است، نسبت به تكميل وجه قرار اقدام كند و چنانچه شخص ثالث از متهم كفالت نموده و يا ايداع وثيقه كرده باشد و رفع مسؤوليت خود را درخواست نكند، مكلف است نسبت به تكميل وجه قرار اقدام كند. در صورتي‌كه شخص ثالث، رفع مسؤوليت خود را درخواست كند، متهم حسب مورد، نسبت به معرفي كفيل يا سند گذار جديد اقدام مي‌كند.

  تبصره) هرگاه متهم يا سند گذار يا كفيل، ظرف ده روز از تاريخ ابلاغ دستور ضبط بخشي از وجه قرار، معادل وجه مقرر را به صندوق دولت واريز كند، ضبط انجام نمي‌شود و اعتبار قرار تأمين صادره به‌صورت كامل به قوت خود باقي است.

  ماده 287)
  در جريان تحقيقات مقدماتي، مرجع قضائي حسب مورد، اطفال و نوجوانان موضوع اين قانون را به والدين، اولياء، يا سرپرست قانوني يا در صورت فقدان يا عدم دسترسي و يا امتناع از پذيرش آنان، به هر شخص حقيقي يا حقوقي كه مصلحت بداند، مي‌سپارد. اشخاص مذكور ملتزمند هرگاه حضور طفل يا نوجوان لازم باشد او را به مرجع قضائي معرفي نمايند. افراد پانزده تا هجده سال نيز شخصاً ملزم به معرفي خود به دادگاه ميباشند.

  درصورت ضرورت، اخذ كفيل يا سند ملکی تنها از متهمان بالاي پانزده سال امكان‌پذير است. درصورت عجز از معرفي كفيل يا ايداع وثيقه و يا در مورد جرائم پيش‌بيني شده در ماده (237) اين قانون، دادسرا يا دادگاه مي‌تواند با رعايت ماده (238) اين قانون، قرار نگهداري موقت آنان را در کانون اصلاح و تربيت صادر کند.
  تبصره ـ قرار نگهداري موقت، تابع كليه آثار و احكام قرار بازداشت موقت است.

  ماده 345)
  هرگاه متهم بدون عذر موجه حاضر نشود و دادگاه حضور وي را لازم بداند، علت ضرورت حضور در احضاريه ذكر مي‌گردد و با قيد اينكه نتيجه عدم حضور جلب است، احضار مي‌شود. هرگاه متهم بدون عذر موجه حاضر نشود و دادگاه همچنان حضور وي را ضروري بداند، براي روز و ساعت معين جلب مي‌شود. چنانچه حضور متهم در دادگاه لازم نباشد و موضوع، جنبه حق‌اللهي نداشته باشد، بدون حضور وي رسيدگي و رأي مقتضي صادر مي‌شود.

  تبصره ـ چنانچه متهم داراي كفيل يا سند گذار بوده و يا خود متهم وثيقه ‏گذار باشد، مطابق ماده (230) اين قانون، اقدام مي‌شود.

  ماده 500)
  محكومٌ‌‏عليه براي اجراي رأي احضار مي‌شود و در صورت عدم حضور، به كفيل يا سندگذار اخطار مي‌شود تا محكومٌ‌‏عليه را براي اجراي رأي تسليم كند. در اين صورت، قاضي اجراي احكام كيفري مي‌تواند به طور همزمان دستور جلب محكومٌ عليه را صادر كند. تبصره ـ در صورتي كه بيم فرار يا مخفي شدن محكومٌ عليه باشد، قاضي اجراي احكام كيفري مي‏تواند با ذكر دليل در پرونده، از ابتداء دستور جلب محكومٌ‌عليه را صادر كند.

  ماده 508)
  قاضي اجراي احكام كيفري درباره درخواست محكومٌ‌عليه، كفيل يا سندگذار مبني بر تبديل قرار تأمين، تغيير كفيل يا سندگذار و يا جايگزيني سند ، تصميم مي‌گيرد.

  ماده 537)
  اجراي دستورهاي دادستان و آراء لازم‌الاجراي دادگاههاي كيفري در مورد ضبط و مصادره اموال، اخذ وجه التزام، وجه الكفاله يا وثيقه و نيز جزاي نقدي،‌ وصول ديه، رد مال و يا ضرر و زيان ناشي از جرم برعهده معاونت اجراي احكام كيفري است.

  تبصره ـ چنانچه اجراي دستور يا رأي در موارد فوق مستلزم توقيف و يا فروش اموال باشد، انجام عمليات مذكور مطابق مقررات اجراي احكام مدني است.

  قانون مجازات اسلامي قرار وثیقه

  ماده 429)
  در مواردي كه محكوم به قصاص، در زندان بسر میبرد و صاحب حق قصاص، بدون عذر موجه يا به علت ناتواني در پرداخت فاضل ديه يا به جهت انتظار براي بلوغ يا افاقه ولي دم يا مجنيٌ‌عليه، مرتكب را در وضعيت نامعين رها نمايد، با شكايت محكوم‌عليه از اين امر‌، دادگاه صادر كننده حكم‌، مدت مناسبي را مشخص و به صاحب حق قصاص اعلام مي‌کند تا ظرف مهلت مقرر نسبت به گذشت، مصالحه يا اجراي قصاص اقدام کند. در صورت عدم اقدام او در اين مدت‌، دادگاه مي‌تواند پس از تعيين تعزير بر اساس كتاب پنجم «تعزيرات» و گذشتن مدت زمان آن با اخذ سند ملکی مناسب و تأييد رييس حوزه قضايي و رييس كل دادگستري استان تا تعيين تكليف از سوي صاحب حق قصاص، مرتكب را آزاد كند.

  دستورالعمل ساماندهي واحدهاي اجراي احكام كيفري قرار وثیقه یا تامین سند

  5 ـ قضات دادسرا و واحدهاي اجراي احكام بايد به نحو مقتضي و از طريق نظام جامع املاك كشور نسبت به احراز هويت وثيقه‌گذار و بررسي دقيق و كامل سند ابرازي جهت وثيقه اقدام نمايند.

  7ـ اجراي احكام صادره راجع به ضرر و زيان ناشي از جرم همچنين قرارهاي تأمين خواسته كيفري و دستور ضبط وثيقه به استناد ماده35 اصلاحي آئين‌نامه اجرايي قانون اصلاح قانون تشكيل دادگاه‌هاي عمومي و انقلاب بر عهده واحدهاي اجراي احكام كيفري مي‌باشد.

  قانون اصلاح موادي از قانون صدور چك قرار وثیقه

  ماده 18)
  مرجع رسيدگي کننده جرائم مربوط به چک بلامحل، از متهمان در صورت توجه اتهام طبق ضوابط مقرر در ماده (134) قانون آيين دادرسي دادگاههاي عمومي و انقلاب (در امور کيفري) ـ مصوب 1378/6/28 کميسيون امور قضايي و حقوقي مجلس شوراي اسلامي ـ حسب مورد يکي از قرارهاي تامين کفالت يا وثيقه یا سند ملکی (اعم از وجه نقد يا ضمانتنامه بانکي يا مال منقول و غيرمنقول) اخذ مي نمايد.

  آئين نامه شرح وظايف قضات تحقيق قرار وثیقه

  ماده 8)
  قضات تحقيق با دستور دادگاهها در موارد ذيل انجام وظيفه مي‎نمايند.

  الف ـ تحقيقات مقدماتي از قبيل تحقيق از شاکي، مشتکي عنه، مدعي خصوصي، شهود، مطلعين و امثال آنان.
  ب ـ تحقيقات محلي توسط قاضي تحقيق و يا بدستور او توسط ضابطين يا کارشناسان و يا اهل خبره.
  جـ اقدامات فوري و لازم در جهت جلوگيري از امحاء آثار و علائم جرم و تحصيل و جمع آوري اسباب‌الات و ادوات و دلايل جرم و هرگونه اقدام قانوني ديگر که در اين موارد لازم است.
  د ـ احضار شاکي، مشتکي عنه، شهود و مطلعين و عندالاقتضاء جلب آنان مطابق قانون.
  ه ـ اجازه ورود به منزل متهم جهت بازرسي وفق قانون.
  وـ صدور قرارهاي اعدادي از قبيل رجوع به کارشناس، قرار معاينه محل، قرار تحقيق محل و صدور قرارهاي تأمين از قبيل قرار‌التزام، قرارکفالت، قرار وثيقه، قرار وجه‌الضمان، قرارقبولي کفالت، قرار قبولي وثيقه وجه‌الضمان، قرارتأمين خواسته قرار اعطاء نيابت قضائي ونظايرآن.
  ز ـ ارجاع تفتيش يا تحقيق از شاکي، مشتکي عنه، شهود و مطلعين يا جمع آوري اطلاعات و دلايل و امارات جرم يا هر اقدام ديگري که براي کشف جرم لازم باشد. و همنچنين دستور تکميل تحقيقات به ضابطين دادگستري.

  ‌قانون اصلاح ماده 1 قانون مجازات مرتكبين قاچاق مصوب 29/12/1312 و اصلاحيه بعدي آن مصوب 29/12/1353 قرار تامین سند یا وثیقه ملکی

  ‌ماده 1)
  هر كس در مورد مالي كه موضوع درآمد دولت بوده مرتكب قاچاق شود علاوه بر رد مال و در صورت نبودن عين مال رد بهاي آن، حسب مورد‌با توجه به شرائط و امكانات و دفعات و مراتب جرم به پرداخت جريمه نقدي تا حداكثر پنج برابر معادل قيمت ريالي مال مورد قاچاق و شلاق تا 74‌ضربه محكوم مي‌گردد .
  و در مورد اموال ممنوع‌الورود و ممنوع‌الصدور و كالاهاي انحصاري علاوه بر مجازات فوق به حبس تعزيري تا دو سال محكوم‌خواهد شد.

  توليد الكل و تركيبات الكلي و نوشابه‌هاي غير الكلي و آب ميوه به طريق صنعتي در داخل كشور به نحو غير مجاز يا عرضه آنها براي فروش‌قبل از اين كه ماليات مربوط پرداخت يا ترتيب پرداخت آن داده شده باشد. از موارد قاچاق اموال موضوع درآمد دولت محسوب مي‌گردد.
  و با توجه به‌شرايط و امكانات و دفعات و مراتب جرم مرتكب به جزاي نقدي حداكثر تا ده برابر درآمدي كه براي دولت مقرر مي‌باشد محكوم خواهد شد.

  ‌تبصره 1) در مورد اموال ممنوع‌الورود و ممنوع‌الصدور و كالاهاي انحصاري در صورتي كه دلائل و قرائن موجود دلالت بر توجه اتهام كند به وسيله‌مرجع قضايي ذيربط از متهم تأمين وثيقه گرفته مي‌شود كه ميزان آن از مبلغ جزاي نقدي و بهاي مال از بين رفته كمتر نخواهد بود و هرگاه بزه قاچاق با‌شركت جند نفر واقع شده باشد از هر يك از متهمان وثيقه متناسبي گرفته مي‌شود. كه مجموع آنها كمتر از مبلغ جزاي نقدي و بهاي مال از بين رفته‌نخواهد بود.

  ‌تبصره 2) هرگاه در خارج از مراكزي كه جهت توليد الكل اجازه داده شده است آلات و ادوات تقطير الكل و يا مواد اوليه تخمير شده كه معلوم شود‌ براي تقطير الكل تهيه شده، كشف شود علاوه بر ضبط عين مال و آلات و ادوات مربوط، مرتكب و شركا و معاونين هر يك به مجازات مقرر براي قاچاق‌كالاهاي انحصاري (‌موضوع اين ماده) محكوم خواهند شد.

  ‌تبصره 3) محصول و مصنوع داخلي كه با استفاده از مزاياي قانون «‌استرداد حقوق گمركي و سود بازرگاني مواد اوليه مصنوعات ماشيني كارخانجات‌مصوب 1345» يا با معافيت از پرداخت ماليات و عوارض صادر شده باشد در صورتي كه به ترتيب غير مجاز به كشور اعاده شود در حكم قاچاق‌مي‌باشد.

  قانون تسريع دادرسي و اصلاح قسمتي از قوانين آيين دادرسي كيفري و كيفر عمومي قرار تامین سند و وثیقه

  ماده 40)
  در جنايات اگر جرم مشهود باشد دادستان تا قبل از حضور و مداخله بازپرس اقدامات لازم را براي حفظ و جمع‌آوري دلائل و آثار جرم به‌عمل مي‌آورد.‌ در امور جنحه به طور كلي تحقيقات مقدماتي به وسيله ضابطين دادگستري تحت نظارت و تعليمات دادستان انجام مي‌شود و پس از تكميل پرونده‌دادستان در صورتي كه موضوع را قابل تعقيب كيفري تشخيص دهد، پرونده را با صدور كيفرخواست و هرگاه مورد منطبق با ماده 5 اين قانون باشد. با بيان‌ادعاي شفاهي در دادگاه مطرح مي‌نمايد والا حساب مورد قرار موقوفي يا منع تعقيب يا عدم صلاحيت يا اناطه صادر خواهد كرد.

  ترتيب تحقيقات‌مقدماتي و شكايت از قراردادهاي مذكور همان است كه در مورد تحقيقات و قرارهاي بازپرس مقرر است. صدور قرار تأمين خواسته و اخذ تأمين از متهم‌در اين مورد با دادستان است. قرار توقيف و قرار تامین سند یا وثیقه ملکی كه منتهي به بازداشت متهم شود ظرف ده روز از تاريخ تسليم بازداشت قابل شكايت در دادگاه‌جنحه است . مگر اين كه صدور قرار وثيقه قانوناً الزامي باشد. ‌در امور جنحه دادستان مي‌تواند تمام يا قسمتي از تحقيقات مقدماتي را شخصاً يا به وسيله دادياران خود انجام دهد.

  *‌*** لايحه قانوني اصلاح قسمتي از مواد آيين دادرسي كيفري قرار تامین سند ****

  ‌ماده 129)
  براي جلوگيري از فرار يا پنهان شدن متهم بازپرس مي‌تواند يكي از قرارهاي تأمين ذيل را صادر نمايد:
  1 ـ التزام عدم خروج از حوزه قضايي با قول شرف.
  2 ـ التزام عدم خروج با تعيين وجه التزام تا ختم محاكمه و اجراي حكم.
  3 ـ اخذ كفيل در صورتي كه متهم تقاضا نمايد كه به جاي كفيل وجه نقد يا مال منقول يا غير منقول بدهد
  بازپرس مكلف به قبول آن است.
  4 ـ اخذ وثيقه یا سند (‌وثيقه اعم است از وجه نقد و مال منقول يا غير منقول یا سند ملکی).
  5 ـ توقيف احتياطي با رعايت شرايط مقرر در ماده 130 مكرر.

  تبصره) در مواردي كه خروج متهم بايد با اجازه بازپرس يا دادستان باشد در صورت عدم موافقت آنها متهم مي‌تواند به دادگاه شهرستان شكايت كند و‌هر دادگاه تقاضاي متهم را موجه ديد مي‌تواند اجازه خروج بدهد.

  ‌ماده 136 مكرر)
  هر گاه متهمي كه التزام يا وثيقه داده در موقعي كه حضور او لازم دانسته شده بدون عذر موجه حاضر نگردد وجه التزام به دستور‌ دادستان از متهم اخذ و سند ملکی یا وثیقه به نفع دولت ضبط خواهد شد. متهم مي‌تواند پس از ابلاغ دستور دادستان در ظرف ده روز به دادگاه شهرستان شكايت‌نمايد. اگر متهمي كفيل داده و در موقعي كه حضور او لازم بوده حاضر نشده به كفيل اخطار مي‌شود در ظرف بيست روز متهم را تسليم نمايد. در صورت‌عدم تسليم به دستور دادستان وجه‌الكفاله اخذ و در صورت عدم تأديه وجه‌الكفاله در مقابل هر پنجاه ريال يك روز توقيف خواهد شد.

  و مدت توقيف در‌هر حال از يك سال تجاوز نخواهد كرد و كفيل نيز از روز ابلاغ دستور دادستان در ظرف ده روز به دادگاه شهرستان شكايت نمايد دادگاه بايد فوراً و خارج‌از نوبت رسيدگي و تعيين تكليف نمايد.
  درصورت نیاز به مشاره میتتونید به وب سایت وثیقه آنلاین مراجعه کنید تیم ما توانایی تامین وثیقه اجاره ای با هر مبلغ را در سریعترین زمان ممکن دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رسانه مالی ، اقتصادی و خبری فین تک

تحلیل و بررسی و اطلاع از آخرین خبرها و مقالات آموزشی در رسانه خبری فین تک ، اخبار اقتصادی ، اخبار بورس ، اخبار بازار های مالی ، اخبار ارز دیجیتال ، خبرهای فناوری و …. ، روزانه هزاران خبر در خبرگزاری فین تک منشر و در دسترس بازدیدکنندگان سایت قرار میگیرد